2019. május 26., vasárnap

Test és lélek összefüggései


„Csak azért esszük túl magunkat, mert valami folyamatosan visszatérő érzés evésre késztet bennünket abban a reményben, hogy az ételtől jobban érezzük majd magunkat, boldogabbak és energikusabbak leszünk.”

Ezek a szavak a “Szüntelen éhség” szerzőjétől, Doreen Virtue-tól származnak. Könyvét olvasva válaszokat kapunk a túlevéssel, mértéktelenséggel, az ételek iránti sóvárgásunkkal kapcsolatos kérdéseinkre, és sokat tanulhatunk az ételek és a lelki problémáink közötti összefüggésekről. 

Hiszem, hogy ez a könyv sem véletlenül került a kezembe. A könyvtárban, ahol dolgozom, rendre olyan művekre bukkanok, amelyek éppen a legjobbkor jönnek. Igyekszem őket mihamarabb elolvasni, hogy minél jobban fejlődhessek általuk. Persze olyan sokan vannak, hogy kénytelen vagyok vezetni egy külön bakancslistát olvasásra váró könyvekből. 😅

Könyvtárunknak rendre én írom, szerkesztem a könyvajánlóit. Bizony ez a kötet is belekerült. Ha megengeded, néhány gondolatot megosztok Veled a tartalmából.

Talán Te is hallottad már, hogy betegségünk mindig valamilyen lelki okra vezethető vissza, és ahelyett, hogy pirulákkal csillapítanánk a tüneteket, valójában megszüntethetnénk a probléma gyökerét. Nincs ez másként a csillapíthatatlan étvágyunkkal sem. A testünk nagyon okos. Mindig jelzi, hogy mit akar, nekünk csupán figyelni kell rá. Nem véletlen tehát, hogy bizonyos élethelyzetekben, vagy bizonyos stresszhatásra reagálva az adott típusú ételhez nyúlunk. Ezt a könyvet elolvasva biztosan tisztábban látjuk majd az ételválasztásainkkal kapcsolatos rögzült szokásainkat, és magyarázatot kapunk arra is, miért nem tudjuk abbahagyni bizonyos finomságok habzsolását.

Nagy segítségünkre lesz az első lépések megtételénél a könyvben található kérdőív, melyet megválaszolva kiderül, hogy milyen típusú érzelmi evők vagyunk. Ez alapján pedig magabiztosan indulhatunk el azon az úton, amely elvezet végső célunkhoz: kialakítani egy egészséges viszonyt az ételekkel, aminek hatására nem kell tovább rettegnünk a plusz kilóktól sem.

Aki ismeri az írónő nevét, bizonyára nem lepődik meg a kötetet végigkísérő ezoterikus fűszerezésen. És pont ettől válnak igazán élvezhetővé, emészthetővé a könyvben olvasott alapigazságok. A táplálkozás témakörén túl a szerző életvezetési tanácsaival is gazdagodhatunk.

Olvasói vélemények
„Kíváncsi voltam, hogy mit árulnak el rólam azok az ételek, amiknek képtelen vagyok ellenállni. Többet, mint hittem volna. Persze már a könyv végén található táblázat is elegendő lett volna ennek kiderítésére, de nem bánom, hogy elolvastam az egészet, mert tele volt számomra érdekes és olykor meglepő információkkal is.”

„Számos kutatás eredményével és életből vett példával is kiegészítette az írónő a gondolatait, amik még közelebb hozták hozzám a témát. Meglepett, hogy mennyire tájékozatlan vagyok ezen a téren, mennyire nem tudom, hogy mely ételek milyen hatást fejtenek ki a szervezetemben. Kifejezetten érdekes.”

„Ajánlom az összes érzelmi túlevéssel küszködőnek!”

„Nagyon érdekes, ahogyan bemutatja, hogy amilyen étel után sóvárgunk, abból következtetni lehet arra, hogy mi van a lelkünkben. Az étvágy és a sóvárgás közti különbséget is pontosan meg tudjuk majd határozni magunkban. Kitér arra, hogy az önismeret, az önmagunkkal való munka mennyire fontos egy „minőségibb” élethez.
Összességében nagyon tetszett, több ponton is találónak éreztem.”

Személyes tapasztalatom pedig a következő: a könyvben olvasottakat megértve sikerült lejönnöm a mogyoróvaj-függőségemről! 😄

Ízelítő a tartalomból:
– Érzelmi éhség: Jellegzetességek, kiváltó okok és győzelmek
– Az étvágy: A túlélés ösztöne
– Hogyan befolyásolja a személyiségünk a súlyunkat?
– Hogyan változtatják meg az ételek a hangulatunkat?
– A lélek eledele: A szüntelen sóvárgás gyökerének gyógyítása
– Csokoládé utáni sóvárgás: Szeretetéhség
– Sós rágcsálnivalók: Stressz, düh és szorongás
– Kenyér, rizs és tészta: Vigasztalás és nyugtatás
– Édesség utáni sóvárgás: Édes frissítők, jutalmak és szórakozás
– Magas zsírtartalmú ételek: Az üresség betöltése
– A sóvárgások feltérképezése

Remélem, Neked is segít majd a könyv! 😉

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése